Frodig og «farlig» fra Hillari

05/12/2024
Headerbilde

Hillari og dansegruppen Quickstyle temaer opp med Sølvrev i ny musikkvideo.

Hillari er en norsk-filipinsk artist som raskt har skapt et stort navn for seg selv nasjonalt og internasjonalt, med base både i Norge og i statene. Hennes unge alder og kule personlighet gir henne en edge som hun mesterlig blander med et mer modent soul/ RnB-preg i låtene sine. Hun er virkelig en one to watch, som det heter.

  • Teamet til Hillari ønsket tidlig å få inn Quickstyle i en sentral rolle på dette prosjektet, og for oss i Sølvrev har dette vært en spennende kreativ kollaborasjon fra start. Quickstyle har en helt unik tilnærming til historiefortelling gjennom koreografi, og sammen har vi skapt et univers som virkelig gir kjøtt på benet til låten, og lar oss dykke inn i en personlig og spennende tekst gjennom et abstrakt og futuristisk stamme-univers, sier produsent Christer Dyngeland.

Låten handler i stor grad om hvordan man kan balansere stolthet uten å la det ta over, og holde bena plantet godt på jorden i møte med både opp- og nedturer. Dette gir en spennende dynamikk både i en gruppe-setting, men også i de mer personlige formidlingene Hillari gjør i sin egen performance direkte til kamera.

Artisten Hillari
Artisten Hillari under innspillingen av musikkvideoen.

Prosjektet bærer preg av virkelig å ha toppet laget med ekstremt dyktige fagfolk i alt fra koreografi til danserne, styling, art direction og ikke minst en tydelig visjon fra Hillari og hennes eget team.

  • Her har vi fått muligheten til å leke oss sammen med andre kreative mennesker som virkelig brenner for det de driver med, og har lagt ned masse hjerte og sjel inn i produksjonen fra start til slutt. Vi føler virkelig vi har klart å skape en film hvor vi kommer tettere på Hillari, og hvor hun får utfolde seg på flere måter foran kamera. Noen vil kanskje si det er farlig å være så ambisiøs, men vi synes det er farlig å la være, avslutter regissør i Sølvrev, Sigurd Fossen.


Send oss en melding:

andre innlegg

Skjermbilde 2022 06 16 kl 14 38 40 2

Hvordan og hvorfor lage “how to” videoer

11/11/2021
SLV06929 Edit

«Cure for me» vant pris for beste film

19/05/2022