I disse dager ruller det ut en flunkende ny bursdagsfilm til alle medlemmer i Europris kundeklubb Mer.
Europris har tidligere laget en bursdagsfilm i musikalformat som har hatt stor suksess, og så nå et behov for å lage en ny, da mange av medlemmene allerede har mottatt den første. Målet med den nye filmen var å skape en enda mer engasjerende og underholdende musikal som bygget videre på det emosjonelle sporet fra den første filmen, samtidig som den evnet å styrke fellesskapsfølelsen og merkevaren.
Da vi begynte å jobbe med casen, så vi raskt at vi hadde lyst til å dra dette enda et hakk opp mot musikal-sjangeren som målgruppen har vokst opp med å se på film eller teaterscenen. Vi ønsket derfor å lage en egen låt og lydspor til filmen, men også å få med en proff musikal-koreograf på laget som kunne bidra med å skape de litt større og teatralske scenene, forteller produsent, Christer Dyngeland. Vi visste at hoved-skuespilleren vår Christine hadde erfaring fra musikaler tidligere, og at det derfor lå et potensiale til å bygge naturlig videre på dette sammen. Det føler jeg virkelig at vi fikk til i denne filmen!
Inspirert av den iveren og gleden man har som barn når man våkner om morgen og vet man har bursdag, landet vi på en story hvor en ansatt i Europris spretter opp av sengen og gleder seg over seers bursdag. I motsetning til de to andre filmene vi har laget for Europris, valgte vi denne gangen å ta det ut av butikken og «hjem» til en ansatt for å skape en mer personlig, lun og varm setting, hvor vi følger den ansattes ferd fra hun våkner til hun går ut døren, klar for jobb. Underveis får vi høre/se hvordan hun har forberedt seg til bursdag, og har klar en gave som seer kan hente i butikk, forteller konseptutvikler, Mariann Lunde.